תקציר מנהלים

מתוך "למה" - ויקי של קהילת "מדוע"
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מה זה "מדוע"?

מדוע הינה מודל חלופי למערכת החינוך, בו תהליך הלמידה הוא באחריות הלומד, מאופשר על ידי קהילה וטכנולוגיה.

הבעיה שהיא באה לפתור?

העולם הולך ומשתנה, בפרט עולם העבודה. מערכת החינוך אינה רלוונטית בגלל:

  1. מיקוד מערכת החינוך בהקניית ידע
  2. ההתניה בין סמכות לבין למידה
  3. "מונופול על העתיד" בדמות בגרויות

למה עכשיו? ההזדמנות

משבר הקורונה משנה סדרי עולם, טלטל את כלל השחקנים, כתוצאה מכך נוצרה הזדמנות לשינוי פרדיגמטי בעולם החינוך, הזדמנות חד פעמית.

מטרת מדוע

יצירת מערכת הפעלה חינוכית חדשה בישראל, המאפשרת ללומדיה להתמודד עם אתגרי העולם מתוך סקרנות טבעית ומוטיבציה פנימית, המפתחים הגשמה עצמית וחברתית מושתתת על קוד פתוח.

איך זה עובד בדיוק?

לומד נרשם לאחר שנחשף למדוע --> מלווה שהוא מבוגר משמעותי בחממה יוצר איתו קשר ויחד הם עושים מיפוי אישי של הזדמנויות ואתגרים, בונים תוכנית פעולה --> הלומד בוחר אתגר ומתחיל לעבוד עליו יחד עם קבוצה רב גילאית שגם בחרה בו --> נרשם בתיאום עם המלווה לקלאב התואם את תחומי העניין שלו פוגש חברים חדשים בקלאב שבחר ובאירועים. למידה משולבת בין המרחב הפיזי לוירטואלי. להרחבה: פדגוגיה

למי זה מיועד?

בשנה הראשונה לתלמידים מגיל 9 עד 15, בשנה שניה נרחיב לגילאי יסודי.

המוצר - מדוע X

מערכת חדשנית לניהול למידה, המאפשרת את הקשרים המיוחדים בין הלומדים למלווה המתרחשים במרחב גאוגרפי או קהילתי מסוים (באר שבע, אינטל), ומיישמת את "הפדגוגיה המאפשרת".

תחליף לבגרות

כדי לפרק את "המונופול על העתיד" של מערכת החינוך, אנו בונים חלופה לבגרות. החלופה הזאת מטרתה תהיה: 1) לציין את סיום הלימודים, 2) להציע מודל עדכני מבוסס נתונים לקורות חיים או פורטפוליו, 3) לאפשר רפלקציה ללומד.

טכנולוגיה

אנו בונים מערכת ניהול למידה (LMS) מסוג חדש - מערכת אפשור למידה (LES) - כזה שמנהל את כלל התהליך הפדגוגי. מבחינה פונקציונאלית יותר דומה לקירות וברזלים של מבנים פיזיים מאשר לתוכנה. להרחבה: טכנולוגיה

קוד פתוח

כלל הפדגוגיה והטכנולוגיה יהיו מונגשות לציבור בתצורה של קוד פתוח - בית ספר יוכל להוריד את תוכנה ולהפעיל את הפדגוגיה בעצמו, ללא עלות. הקהילה היא זאת שתמשיך לפתח את מדוע.

אסטרטגיית התאגדות

בהמשך לתפיסת הקוד הפתוח ,כדי שנוכל להמשיך ולפתח את המוצר תוך יצירת ערך הן ללומדים, לקהילה ולפתח מודל בר קימא, עלינו להתאגד כאגודה שיתופית, בה היוצרים הופכים לשותפים.

אסטרטגיית חדירה

  1. מרחבים גיאוגרפיים: באר-שבע, חיפה, כפ"ס-רעננה, תל אביב-יפו, וירטואלי
  2. חשיפה: הצעה לבתי ספר במרחבים להשתמש בפלטפורמה ובפדגוגיה בחינם (קוד פתוח). אם רוצים ליווי, אז בתשלום.
  3. יצירת מרחבים: מצד אחד, טרגוט של הורים בחברות הייטק, המרוכזים במקבצים גיאוגרפים. מצד שני, שת"פ עם מנכ"לים ומנהלי HR של חברות הייטק גדולות (1500 עובדים ומעלה).

מודל כלכלי

  1. תשלומי הורים - אוכלוסיה חזקה
  2. חברות טכנולוגיות
  3. פילנתרופיה - אוכלוסיה חלשה

אימפקט

אנו שואפים להגיע ל40% מתלמידי ישראל בתוך שלוש שנים. בעידן הפוסט קורונה בו התחרות בשוק העבודה צפויה להיות קשה יותר משהייתה אי פעם, עמידה ביעד תשנה מהותית את יכולת התחרות הגלובלית של מדינת ישראל.

הוספת התגובה שלך
אתר "למה" - ויקי של קהילת "מדוע" מקבל בברכה את כל התגובות. אם אתם לא רוצים להיות אלמוניים, הירשמו או היכנסו לחשבון. זה בחינם.